۶ نکته طلایی ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از کم هزینه ترین و موثرترین روشهای بازاریابی اینترنتی می باشد که تاثیر شگرفی در فروش بیشتر کسب و کار شما دارد. بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ سرعت بالایی دارد. در مدت زمان کوتاه بازده بالایی خواهید داشت.

 در این مقاله به ۶ نکته طلایی درباره ایمیل مارکتینگ اشاره شده است تا بدانبم چگونه ایمیلهای حرفه ای بسازیم تا احتمال باز شدنشان بالا برود.

-انتخاب موضوع مناسب برای ایمیل

نام جذاب و مرتبط با موضوع تاثیر زیادی در باز شدن ایمیل دارد. همچنین توجه داشته باشید نباید از موضوعات فریبنده برای موضوع ایمیل استفاده کنید. باعث به خطر افتادن کسب و کار شما میشود.

استفاده از اعداد و ارقام در عنوان موضوع تاثیرگذار است. مثلا اگر سایتی با موضوع سلامتی و تندرستی دارید و مقاله یا محصولی درباره کاهش وزن ارائه میکنید, موضوع ایمیل میتواند به این شکل باشد:چگونه در ۳۰ روز ۶ کیلوگرم وزن کم کنید

استفاده از نام شخص در موضوع ایمیل6 Golden Tips Email Marketing

اگر اسامی دریافت کنندگان  را دارید می توانید در موضوع ایمیل از نام اشخاص استفاده کنید. این کار نرخ باز شدن ایمیل را افزایش میدهد.

برای موضوع از جملات سوالی استفاده کنید

جملات سوالی با ایجاد حس کنجکاوی در افراد یکی دیگر از روشهایی است که کاربر را ترغیب به باز کردن ایمیل می کند.

۲-متن ایمیل

متن ایمیل نباید به صورت رسمی و تشریفاتی باشد. سعی کنید متن ایمیل را صمیمانه بنویسید.  در متن ایمیل سعی نکنید که توضیحات طولانی بدهید . مطمئن باشید اگر متن ایمیل ارسالی شما طولانی باشد کمتر کسی حاضر به خواندان آن می شود. سعی کنید متن ایمیل خود را در ۵-۶ خط خلاصه کنید اگر هم که مجبورید از نوشته طولانی در ایمیل خود استفاده کنید آن را پاراگراف بندی کنید . سعی کنید نوشته های شما از ۳ یا ۴ پاراگراف بیشتر نشود. البته این نکته را در نظر بگیرید که مثلا اگر متن ایمیل شما یک خط باشد اسپم می شود.

رفع ایرادات ایمیل:

بعد از اینکه متن ایمیل خود را نوشتید مجددا متن ایمیل را بخوانید تا غلط املایی نداشته باشد و همچنین ساختار جملات صحیح باشد.
لینکهای موجود در متن ایمیل خود را به دقت چک کنید تا اشتباهی صورت نگیرد.

نکته طلایی: شما می توانید در ایمیل خود از چندین آدرس لینک استفاده کنید ولی اگر به جای اینکه از چندین آدرس مختلف استفاده کنید ، یک آدرس را چندین بار تکرار کنید نرخ کلیک ایمیلها افزایش پیدا می کند.

۳-اطلاعات تماس در امضای ایمیل

در امضای ایمیل خود حتما نام و لینک وب سایت شماره تماس و آدرس خود را ذکر کنید. این کار ارزش ایمیل شما را بسیار بالا می برد و کمک می کند که ایمیل شما به عنوان اسپم شناسایی نشود.

۴-بهترین زمان برای ارسال ایمیل

به طور دقیق نمی توان برای تمامی کسب و کارها یک زمان مشخص را تعیین کنیم. بستگی بر هر کسب و کاری زمان ارسال ایمیل متفاوت می باشد . برای اینکه بفهمید در چه روزهایی ایمیل ارسال کنید در روزهایی که ایمیل ارسال می کنید میزان بازدهی را ثبت کنید.
بهترین زمان ارسال ایمیل تنها به روز ختم نمی شود بلکه ساعات ارسال ایمیل هم در نرخ باز شدن ایمیلها بسیار تاثیرگذار است.
معمولا در شروع ساعت کار و در هنگام پایان ساعت کاری اگر ایمیل ارسال کنیم نرخ باز شدن ایمیل ها افزایش پیدا میکند که البته این مسئله هم همانند روزهای ارسال ایمیل بستگی به نوع کسب و کار شما دارد که می توانید با آزمون و خطا ساعت دقیق آن را مشخص کنید.email-marketing

۵-از فرستادن ارسال ایمیل در طول هفته در حجم بالا خود داری کنید

حتی اگر به اعضای سایت خود ایمیل ارسال می کنید تعداد ارسالهای شما در طول هفته نباید بالا باشد. برای اینکه ارزش ایمیلهای شما نزد بازدیدکننده به شدت کاهش پیدا می کند و باعث می شود که بازدیدکننده تمامی ایمیلهای ارسالیشما را باز نکند و به مرور زمان برای کابر نقش یک مزاحم را پیدا می کنید که آن را وادار می کند عضویت خود را در لیست شما لغو کند. به شما توصیه می کنم که در طول یک هفته ۲ الی ۳ ایمیل ارسال کنید که البته این مورد هم متناسب با هر کسب و کاری متفاوت می باشد ولی برای عموم کسب و کارها ۲ الی ۳ بار ایمیل در طول یک هفته کافی می باشد.

۶-امکان لغو عضویت برای ایمیل

حتما امکان لغو عضویت برای اعضای خود را فراهم کنید. شاید برخی از اعضای سایت شما دیگر تمایلی نداشته باشند کهاز شما ایمیل دریافت کنند برای همین باید به اعضای سایت خود احترام بگذارید و این اجازه را بدهید تا بتوانند در صورت تمایل عضویت خود را لغو کنند. به هیچ کسی ایمیل اجباری ارسال نکنید و ایمیلهای خود را به هیچ شخصی تحمیل نکنید . اگر به افرادی که تمایل ندارند از شما ایمیلی دریافت کنند ایمیل ارسال کنید باعث می شود که شما را به عنوان اسپم گزارش دهند و این خطر بسیار جدی برای کسب و کار شما به حساب خواهد آمد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *